Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 10 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Sat 14/03/2026 | ![]() |
Trayal (11.) | ![]() |
Graficar (7.) | 0:2 |
|
Sat 04/10/2025 | ![]() |
Graficar (13.) | ![]() |
Trayal (12.) | 1:1 |
|
Wed 18/12/2024 | ![]() |
Graficar (6.) | ![]() |
Trayal (13.) | 0:2 |
|
Sat 10/08/2024 | ![]() |
Trayal (16.) | ![]() |
Graficar (3.) | 2:4 |
|
Sun 12/03/2023 | ![]() |
Trayal (10.) | ![]() |
Graficar (3.) | 2:1 |
|
Sat 10/09/2022 | ![]() |
Graficar (1.) | ![]() |
Trayal (10.) | 2:0 |
|
Wed 08/09/2021 | ![]() |
Trayal | ![]() |
Graficar | 1:0 |
|
Sun 18/04/2021 | ![]() |
Graficar (9.) | ![]() |
Trayal (10.) | 4:1 |
|
Sun 18/10/2020 | ![]() |
Trayal (8.) | ![]() |
Graficar (4.) | 4:1 |
|
Sat 09/11/2019 | ![]() |
Graficar (3.) | ![]() |
Trayal (12.) | 3:1 |
Age: 45 Years
Appointed: 06/08/2024
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.48 PPM
Appointed: 06/08/2024
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.48 PPM
| Surname: | Aleksa Damjanovic |
|---|---|
| Date of birth: | 04/12/2008 |
| Place of birth: |
Belgrade |
| Age: | 17 |
| Citizenship: |
Serbia
![]() |
| Height: | 1,99 m |
| Foot: | left |
| Market value: | €5.00m |
| Joined: | |
| Contract expires: | 30/06/2028 |
| Position: | Centre-Forward |
Current market value:€5.00m
| Surname: | Nikola Djoric |
|---|---|
| Date of birth: | 03/03/2000 |
| Place of birth: |
Belgrad |
| Age: | 26 |
| Citizenship: |
Serbia
![]() |
| Height: | 1,92 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €250k |
| Joined: | 09/02/2026 |
| Contract expires: | - |
| Position: | Centre-Back |
Current market value:€250k
Transfer income/expenditure
Table Prva liga Relegation round
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Smederevo 1924 | 7 | 9 | 53 |
| 2 | ![]() |
Dinamo Jug | 7 | 6 | 52 |
| 3 | ![]() |
Borac Cacak | 7 | 1 | 50 |
| 4 | ![]() |
Graficar | 7 | 2 | 49 |
| 5 | ![]() |
Tekstilac | 7 | -3 | 48 |
| 6 | ![]() |
Kabel Novi Sad | 7 | -15 | 43 |
| 7 | ![]() |
FK FAP Priboj | 8 | -19 | 37 |
| 8 | ![]() |
Dubocica | 7 | -18 | 36 |
| 9 | ![]() |
Trayal | 7 | -9 | 35 |
| 10 | ![]() |
FK Usce | 8 | -29 | 28 |
Overall balance
Draws
1
Missing players
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
3 | |||
|
|
3 | |||
|
|
2 | |||
|
|
2 | |||
|
|
2 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 20/21 |
|
|
|
free transfer |
























