Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 10 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Wed 08/04/2026 | ![]() |
Mladost (14.) | ![]() |
Napredak (16.) | 2:0 |
|
Sat 08/11/2025 | ![]() |
Napredak (16.) | ![]() |
Mladost (14.) | 0:1 |
|
Sun 23/02/2025 | ![]() |
Mladost (4.) | ![]() |
Napredak (12.) | 1:0 |
|
Sat 21/09/2024 | ![]() |
Napredak (13.) | ![]() |
Mladost (2.) | 1:2 |
|
Sat 20/04/2024 | ![]() |
Mladost (7.) | ![]() |
Napredak (8.) | 3:1 |
|
Sat 16/12/2023 | ![]() |
Mladost (8.) | ![]() |
Napredak (14.) | 1:2 |
|
Sun 20/08/2023 | ![]() |
Napredak (13.) | ![]() |
Mladost (9.) | 0:1 |
|
Wed 26/04/2023 | ![]() |
Mladost (5.) | ![]() |
Napredak (1.) | 0:1 |
|
Tue 04/04/2023 | ![]() |
Napredak (10.) | ![]() |
Mladost (14.) | 0:0 |
|
Sat 08/10/2022 | ![]() |
Mladost (14.) | ![]() |
Napredak (10.) | 3:1 |
Age: 37 Years
Appointed: 19/02/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.35 PPM
Appointed: 19/02/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.35 PPM
Age: 56 Years
Appointed: 18/02/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.09 PPM
Appointed: 18/02/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.09 PPM
| Surname: | Ognjen Bondzulic |
|---|---|
| Date of birth: | 24/07/2007 |
| Place of birth: |
Užice |
| Age: | 18 |
| Citizenship: |
Serbia
![]() |
| Height: | 1,78 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €1.00m |
| Joined: | 01/01/2025 |
| Contract expires: | 30/06/2027 |
| Position: | Left Winger |
Current market value:€1.00m
| Surname: | Lazar Balevic |
|---|---|
| Date of birth: | 24/08/2007 |
| Place of birth: |
Kruševac |
| Age: | 18 |
| Citizenship: |
Serbia
![]() |
| Height: | 1,88 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €1.50m |
| Joined: | 01/07/2024 |
| Contract expires: | 31/05/2028 |
| Position: | Goalkeeper |
Current market value:€1.50m
Transfer income/expenditure
Table Super liga Relegation round
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
IMT Belgrad | 6 | -10 | 49 |
| 2 | ![]() |
Radnicki Nis | 6 | -4 | 46 |
| 3 | ![]() |
FK TSC | 6 | 0 | 44 |
| 4 | ![]() |
Radnicki 1923 | 6 | -1 | 44 |
| 5 | ![]() |
Mladost | 6 | -20 | 43 |
| 6 | ![]() |
Javor-Matis | 6 | -13 | 41 |
| 7 | ![]() |
Spartak | 6 | -34 | 21 |
| 8 | ![]() |
Napredak | 6 | -45 | 18 |
Overall balance Super liga Relegation round
Draws
0
Missing players
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
5 | |||
|
|
4 | |||
|
|
4 | |||
|
|
3 | |||
|
|
2 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24/25 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 20/21 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 20/21 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 19/20 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 18/19 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 15/16 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 15/16 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 15/16 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 15/16 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 15/16 |
|
|
|
? | |||||
| 15/16 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 15/16 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 14/15 |
|
|
|
? | |||||
| 14/15 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 14/15 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 13/14 |
|
|
|
? | |||||
| 13/14 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 12/13 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 12/13 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 12/13 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 11/12 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 11/12 |
|
|
|
? | |||||
| 11/12 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 07/08 |
|
|
|
? | |||||
| 07/08 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 95/96 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 93/94 |
|
|
|
free transfer |





















