Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 6 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Wed 08/04/2026 | ![]() |
FK TSC (10.) | ![]() |
IMT Belgrad (12.) | 1:3 |
|
Sun 09/11/2025 | ![]() |
IMT Belgrad (10.) | ![]() |
FK TSC (12.) | 1:1 |
|
Thu 26/12/2024 | ![]() |
IMT Belgrad (14.) | ![]() |
FK TSC (9.) | 0:2 |
|
Sun 21/07/2024 | ![]() |
FK TSC (7.) | ![]() |
IMT Belgrad (10.) | 1:0 |
|
Sun 11/02/2024 | ![]() |
IMT Belgrad (11.) | ![]() |
FK TSC (3.) | 0:2 |
|
Sat 26/08/2023 | ![]() |
FK TSC (3.) | ![]() |
IMT Belgrad (4.) | 1:0 |
Age: 54 Years
Appointed: 09/10/2025
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.72 PPM
Appointed: 09/10/2025
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.72 PPM
Age: 37 Years
Appointed: 01/01/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.71 PPM
Appointed: 01/01/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.71 PPM
| Surname: | Vasilije Novicic |
|---|---|
| Date of birth: | 07/05/2008 |
| Place of birth: |
Kosovska Mitrovica |
| Age: | 18 |
| Citizenship: |
Serbia
![]() |
| Height: | 1,83 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €3.50m |
| Joined: | 16/08/2024 |
| Contract expires: | 30/06/2027 |
| Position: | Defensive Midfield |
| Player agent: | FAMILY FOOTBALL |
Current market value:€3.50m
| Surname: | Prestige Mboungou |
|---|---|
| Date of birth: | 10/07/2000 |
| Place of birth: |
Brazzaville |
| Age: | 25 |
| Citizenship: |
Congo
![]() |
| Height: | 1,75 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €1.50m |
| Joined: | 01/07/2024 |
| Contract expires: | 30/06/2027 |
| Position: | Left Winger |
| Player agent: | Signature - ISCM AG |
Current market value:€1.50m
Transfer income/expenditure
Table Super liga Relegation round
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
IMT Belgrad | 6 | -10 | 49 |
| 2 | ![]() |
Radnicki Nis | 6 | -4 | 46 |
| 3 | ![]() |
FK TSC | 6 | 0 | 44 |
| 4 | ![]() |
Radnicki 1923 | 6 | -1 | 44 |
| 5 | ![]() |
Mladost | 6 | -20 | 43 |
| 6 | ![]() |
Javor-Matis | 6 | -13 | 41 |
| 7 | ![]() |
Spartak | 6 | -34 | 21 |
| 8 | ![]() |
Napredak | 6 | -45 | 18 |
Overall balance
Draws
1
Missing players
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
2 | |||
|
|
2 | |||
|
|
2 | |||
|
|
1 | |||
|
|
1 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24/25 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 24/25 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 23/24 |
|
|
|
free transfer |






















