-:-
Referee:
tbc
Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 10 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Fri 20/09/2024 | ![]() |
CRB (18.) | ![]() |
Ponte Preta (15.) | 0:1 |
|
Sun 02/06/2024 | ![]() |
Ponte Preta (16.) | ![]() |
CRB (11.) | 4:2 |
|
Sat 25/11/2023 | ![]() |
Ponte Preta (16.) | ![]() |
CRB (9.) | 3:0 |
|
Sat 22/07/2023 | ![]() |
CRB (12.) | ![]() |
Ponte Preta (13.) | 1:0 |
|
Fri 05/08/2022 | ![]() |
CRB (10.) | ![]() |
Ponte Preta (13.) | 1:1 |
|
Sat 23/04/2022 | ![]() |
Ponte Preta (19.) | ![]() |
CRB (18.) | 1:0 |
|
Mon 08/11/2021 | ![]() |
Ponte Preta (16.) | ![]() |
CRB (5.) | 1:0 |
|
Sun 01/08/2021 | ![]() |
CRB (4.) | ![]() |
Ponte Preta (17.) | 1:1 |
|
Sun 24/01/2021 | ![]() |
Ponte Preta (8.) | ![]() |
CRB (10.) | 3:1 |
|
Sat 24/10/2020 | ![]() |
CRB (11.) | ![]() |
Ponte Preta (4.) | 1:0 |
Age: 44 Years
Appointed: 28/03/2025
Contract expires: 31/12/2026
Success rate as coach: 1.37 PPM
Appointed: 28/03/2025
Contract expires: 31/12/2026
Success rate as coach: 1.37 PPM
Age: 43 Years
Appointed: 23/02/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.25 PPM
Appointed: 23/02/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.25 PPM
| Surname: | Danielzinho |
|---|---|
| Date of birth: | 11/01/1996 |
| Place of birth: |
Rio de Janeiro |
| Age: | 30 |
| Citizenship: |
Brazil
![]() |
| Height: | 1,73 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €1.20m |
| Joined: | 04/01/2025 |
| Contract expires: | 31/12/2026 |
| Position: | Attacking Midfield |
| Player agent: | FOOT STARS BRAZIL |
Current market value:€1.20m
| Surname: | Lucas Cunha |
|---|---|
| Date of birth: | 23/01/1997 |
| Place of birth: |
Três Lagoas |
| Age: | 29 |
| Citizenship: |
Brazil
![]() |
| Height: | 1,86 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €1.20m |
| Joined: | 21/01/2026 |
| Contract expires: | 30/11/2026 |
| Position: | Centre-Back |
| Player agent: | Marcio Bittencourt Sports |
Current market value:€1.20m
Transfer income/expenditure
Table Campeonato Brasileiro Série B
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Náutico | 10 | 7 | 19 |
| 2 | ![]() |
São Bernardo | 9 | 8 | 17 |
| 3 | ![]() |
Sport Recife | 9 | 5 | 16 |
| 4 | ![]() |
Vila Nova FC | 9 | 4 | 16 |
| 5 | ![]() |
Fortaleza | 9 | 1 | 15 |
| 6 | ![]() |
Goiás | 9 | -3 | 13 |
| 7 | ![]() |
Novorizontino | 9 | 2 | 13 |
| 8 | ![]() |
Criciúma | 9 | 2 | 13 |
| 9 | ![]() |
Ceará SC | 9 | 1 | 13 |
| 10 | ![]() |
Juventude | 9 | 1 | 13 |
| 11 | ![]() |
Atlético-GO | 9 | 0 | 12 |
| 12 | ![]() |
Operário-PR | 9 | -3 | 12 |
| 13 | ![]() |
CRB | 9 | 0 | 11 |
| 14 | ![]() |
Athletic | 9 | 0 | 11 |
| 15 | ![]() |
Avaí FC | 9 | -1 | 10 |
| 16 | ![]() |
Cuiabá-MT | 10 | -1 | 10 |
| 17 | ![]() |
Botafogo-SP | 9 | 1 | 9 |
| 18 | ![]() |
Londrina-PR | 9 | -3 | 8 |
| 19 | ![]() |
Ponte Preta | 9 | -9 | 7 |
| 20 | ![]() |
América-MG | 9 | -12 | 3 |
Overall balance Campeonato Brasileiro Série B
Draws
2
Missing players
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
3 | |||
|
|
2 | |||
|
|
2 | |||
|
|
2 | |||
|
|
1 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 24/25 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 23/24 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 21/22 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 19/20 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 18/19 |
|
|
|
? | |||||
| 17/18 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 16/17 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 08/09 |
|
|
|
free transfer |




































