Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Age: 45 Years
Appointed: 10/03/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.49 PPM
Appointed: 10/03/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.49 PPM
Age: 44 Years
Appointed: 04/04/2024
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.48 PPM
Appointed: 04/04/2024
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.48 PPM
| Surname: | Gustavo Coutinho |
|---|---|
| Date of birth: | 19/01/1999 |
| Place of birth: |
Rio de Janeiro |
| Age: | 27 |
| Citizenship: |
Brazil
![]() |
| Height: | 1,86 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €1.50m |
| Joined: | 25/03/2026 |
| Contract expires: | 31/12/2026 |
| Position: | Centre-Forward |
Current market value:€1.50m
| Surname: | Lucas Fernandes |
|---|---|
| Date of birth: | 20/09/1997 |
| Place of birth: |
São Bernardo do Campo |
| Age: | 28 |
| Citizenship: |
Brazil
![]() |
| Height: | 1,75 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €800k |
| Joined: | 12/03/2026 |
| Contract expires: | 30/11/2026 |
| Position: | Attacking Midfield |
| Player agent: | Roc Nation Sports |
Current market value:€800k
Transfer income/expenditure
Table Campeonato Brasileiro Série B
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Náutico | 10 | 7 | 19 |
| 2 | ![]() |
São Bernardo | 9 | 8 | 17 |
| 3 | ![]() |
Sport Recife | 9 | 5 | 16 |
| 4 | ![]() |
Vila Nova FC | 9 | 4 | 16 |
| 5 | ![]() |
Fortaleza | 9 | 1 | 15 |
| 6 | ![]() |
Goiás | 9 | -3 | 13 |
| 7 | ![]() |
Novorizontino | 9 | 2 | 13 |
| 8 | ![]() |
Criciúma | 9 | 2 | 13 |
| 9 | ![]() |
Ceará SC | 9 | 1 | 13 |
| 10 | ![]() |
Juventude | 9 | 1 | 13 |
| 11 | ![]() |
Atlético-GO | 9 | 0 | 12 |
| 12 | ![]() |
Operário-PR | 9 | -3 | 12 |
| 13 | ![]() |
CRB | 9 | 0 | 11 |
| 14 | ![]() |
Athletic | 9 | 0 | 11 |
| 15 | ![]() |
Avaí FC | 9 | -1 | 10 |
| 16 | ![]() |
Cuiabá-MT | 10 | -1 | 10 |
| 17 | ![]() |
Botafogo-SP | 9 | 1 | 9 |
| 18 | ![]() |
Londrina-PR | 9 | -3 | 8 |
| 19 | ![]() |
Ponte Preta | 9 | -9 | 7 |
| 20 | ![]() |
América-MG | 9 | -12 | 3 |
Overall balance
Draws
0
Missing players
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23/24 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 22/23 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 22/23 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 18/19 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 18/19 |
|
|
|
? | |||||
| 17/18 |
|
|
|
? | |||||
| 17/18 |
|
|
|
? | |||||
| 16/17 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 16/17 |
|
|
|
? | |||||
| 16/17 |
|
|
|
? | |||||
| 13/14 |
|
|
|
? |





































