Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 2 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Thu 06/11/2025 | ![]() |
Fluminense (7.) | ![]() |
Mirassol-SP (4.) | 1:0 |
|
Thu 09/10/2025 | ![]() |
Mirassol-SP (9.) | ![]() |
Fluminense (4.) | 2:1 |
Age: 45 Years
Appointed: 18/03/2025
Contract expires: 31/12/2026
Success rate as coach: 1.61 PPM
Appointed: 18/03/2025
Contract expires: 31/12/2026
Success rate as coach: 1.61 PPM
Age: 45 Years
Appointed: 26/09/2025
Contract expires: 31/12/2026
Success rate as coach: 1.67 PPM
Appointed: 26/09/2025
Contract expires: 31/12/2026
Success rate as coach: 1.67 PPM
| Surname: | Antonio Galeano |
|---|---|
| Date of birth: | 22/03/2000 |
| Place of birth: |
Asunción |
| Age: | 26 |
| Citizenship: |
Paraguay
![]() |
| Height: | 1,70 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €4.00m |
| Joined: | 08/01/2026 |
| Contract expires: | 31/12/2028 |
| Position: | Right Winger |
| Player agent: | IG TEAMSPLAYERS |
Current market value:€4.00m
| Surname: | Martinelli |
|---|---|
| Date of birth: | 05/10/2001 |
| Place of birth: |
Presidente Prudente |
| Age: | 24 |
| Citizenship: |
Brazil
![]() |
| Height: | 1,76 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €16.00m |
| Joined: | 01/07/2020 |
| Contract expires: | 31/12/2030 |
| Position: | Defensive Midfield |
| Player agent: | ADM Esporte |
Current market value:€16.00m
Transfer income/expenditure
Table Campeonato Brasileiro Série A
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Palmeiras | 16 | 13 | 35 |
| 2 | ![]() |
Flamengo ![]() ![]() ![]() |
15 | 15 | 31 |
| 3 | ![]() |
Fluminense | 16 | 6 | 30 |
| 4 | ![]() |
São Paulo | 16 | 4 | 24 |
| 5 | ![]() |
Athletico-PR | 16 | 4 | 24 |
| 6 | ![]() |
RB Bragantino | 16 | 1 | 23 |
| 7 | ![]() |
EC Bahia | 15 | 2 | 23 |
| 7 | ![]() |
Coritiba FC |
16 | 2 | 23 |
| 9 | ![]() |
Botafogo | 15 | 1 | 21 |
| 10 | ![]() |
Atlético-MG | 16 | -1 | 21 |
| 11 | ![]() |
Internacional | 16 | 3 | 21 |
| 12 | ![]() |
Vasco da Gama | 16 | -3 | 20 |
| 13 | ![]() |
Cruzeiro | 16 | -5 | 20 |
| 14 | ![]() |
EC Vitória | 15 | -4 | 19 |
| 15 | ![]() |
Grêmio | 16 | -2 | 18 |
| 16 | ![]() |
Santos | 16 | -4 | 18 |
| 17 | ![]() |
Corinthians |
16 | -4 | 18 |
| 18 | ![]() |
Remo | 16 | -8 | 15 |
| 19 | ![]() |
Mirassol-SP | 15 | -6 | 13 |
| 20 | ![]() |
Chapecoense | 15 | -14 | 9 |
Overall balance Campeonato Brasileiro Série A
Draws
0
Missing players
Mirassol Futebol Clube (SP)
Neto Moura (Hamstring injury), André Luis (Muscle injury), Negueba (Torn knee ligaments), Igor Formiga (Muscle injury)
Fluminense Football Club
Martinelli (Hamstring injury), Matheus Reis (Inflammation of ligaments in the knee)
Neto Moura (Hamstring injury), André Luis (Muscle injury), Negueba (Torn knee ligaments), Igor Formiga (Muscle injury)
Fluminense Football Club
Martinelli (Hamstring injury), Matheus Reis (Inflammation of ligaments in the knee)
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
1 | |||
|
|
1 | |||
|
|
1 | |||
|
|
1 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 |
|
|
|
€3.60m | |||||
| 22/23 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 20/21 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 18/19 |
|
|
|
? | |||||
| 18/19 |
|
|
|
? | |||||
| 18/19 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 18/19 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 17/18 |
|
|
|
? | |||||
| 16/17 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 16/17 |
|
|
|
€1.50m |












































