Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 10 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Sun 01/03/2026 | ![]() |
Kawasaki Front. | ![]() |
Mito HollyHock | 6:4 on pens |
|
Wed 12/07/2023 | ![]() |
Kawasaki Front. | ![]() |
Mito HollyHock | 2:1 |
|
Wed 11/07/2018 | ![]() |
Kawasaki Front. | ![]() |
Mito HollyHock | 5:3 on pens |
|
Sun 26/09/2004 | ![]() |
Mito HollyHock (10.) | ![]() |
Kawasaki Front. (1.) | 1:2 |
|
Sat 24/07/2004 | ![]() |
Kawasaki Front. (1.) | ![]() |
Mito HollyHock (10.) | 5:1 |
|
Sat 15/05/2004 | ![]() |
Mito HollyHock (10.) | ![]() |
Kawasaki Front. (1.) | 0:1 |
|
Sat 17/04/2004 | ![]() |
Kawasaki Front. (1.) | ![]() |
Mito HollyHock (9.) | 5:2 |
|
Sat 20/09/2003 | ![]() |
Mito HollyHock (8.) | ![]() |
Kawasaki Front. (3.) | 0:1 |
|
Sun 17/08/2003 | ![]() |
Kawasaki Front. (2.) | ![]() |
Mito HollyHock (8.) | 1:2 |
|
Sun 22/06/2003 | ![]() |
Mito HollyHock (4.) | ![]() |
Kawasaki Front. (3.) | 0:1 |
Age: 48 Years
Appointed: 01/02/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.32 PPM
Appointed: 01/02/2026
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.32 PPM
Age: 55 Years
Appointed: 01/02/2025
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.55 PPM
Appointed: 01/02/2025
Contract expires: -
Success rate as coach: 1.55 PPM
| Surname: | Konosuke Nishikawa |
|---|---|
| Date of birth: | 11/09/2002 |
| Place of birth: |
---, Aichi |
| Age: | 23 |
| Citizenship: |
Japan
![]() |
| Height: | 1,81 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €900k |
| Joined: | 20/01/2025 |
| Contract expires: | 30/06/2028 |
| Position: | Goalkeeper |
Current market value:€900k
| Surname: | Filip Uremovic |
|---|---|
| Date of birth: | 11/02/1997 |
| Place of birth: |
Požega |
| Age: | 29 |
| Citizenship: |
Croatia
![]() |
| Height: | 1,84 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €2.50m |
| Joined: | 02/08/2025 |
| Contract expires: | 30/06/2028 |
| Position: | Centre-Back |
| Player agent: | Ivan Bosnjak |
Current market value:€2.50m
Transfer income/expenditure
Table East
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Kashima Antlers |
18 | 19 | 43 |
| 2 | ![]() |
FC Tokyo | 18 | 13 | 38 |
| 3 | ![]() |
Machida Zelvia |
18 | 4 | 37 |
| 4 | ![]() |
Tokyo Verdy | 17 | 0 | 28 |
| 5 | ![]() |
Urawa Reds | 18 | 7 | 25 |
| 6 | ![]() |
Kawasaki Front. | 17 | -6 | 25 |
| 7 | ![]() |
Kashiwa Reysol | 18 | -4 | 20 |
| 8 | ![]() |
Mito HollyHock |
17 | -14 | 18 |
| 9 | ![]() |
Yokohama F. M. | 17 | -7 | 17 |
| 10 | ![]() |
JEF Utd. Chiba | 18 | -12 | 12 |
Overall balance J1 100 Year Vision League
Draws
0
Missing players
Mito HollyHock
Kirato Sasaki (Red card suspension), Chihiro Kato (Hamstring injury), Malick Fofana (Hamstring injury), Minato Kamiyama (Finger injury), Kishin Shimatani (Lumbar vertebra problems), Uwabright Hayakawa (Knee surgery)
Kawasaki Frontale
Akihiro Ienaga (Calf injury), Yu Kobayashi (Calf injury), Hiroto Taniguchi (Hamstring injury), Kazuya Konno (Calf injury), Shuto Yamaichi (Ill)
Kirato Sasaki (Red card suspension), Chihiro Kato (Hamstring injury), Malick Fofana (Hamstring injury), Minato Kamiyama (Finger injury), Kishin Shimatani (Lumbar vertebra problems), Uwabright Hayakawa (Knee surgery)
Kawasaki Frontale
Akihiro Ienaga (Calf injury), Yu Kobayashi (Calf injury), Hiroto Taniguchi (Hamstring injury), Kazuya Konno (Calf injury), Shuto Yamaichi (Ill)
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
7 | |||
|
|
5 | |||
|
|
4 | |||
|
|
4 | |||
|
|
3 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22/23 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 20/21 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 16/17 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 13/14 |
|
|
|
? | |||||
| 03/04 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 03/04 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 00/01 |
|
|
|
? | |||||
| 99/00 |
|
|
|
? | |||||
| 96/97 |
|
|
|
? |
































