Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 10 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Wed 03/12/2025 | ![]() |
Athletic Club (8.) | ![]() |
Real Madrid (2.) | 0:3 |
|
Sun 20/04/2025 | ![]() |
Real Madrid (2.) | ![]() |
Athletic Club (4.) | 1:0 |
|
Wed 04/12/2024 | ![]() |
Athletic Club (4.) | ![]() |
Real Madrid (1.) | 2:1 |
|
Sun 31/03/2024 | ![]() |
Real Madrid (1.) | ![]() |
Athletic Club (4.) | 2:0 |
|
Sat 12/08/2023 | ![]() |
Athletic Club (5.) | ![]() |
Real Madrid (1.) | 0:2 |
|
Sun 04/06/2023 | ![]() |
Real Madrid (2.) | ![]() |
Athletic Club (7.) | 1:1 |
|
Sun 22/01/2023 | ![]() |
Athletic Club (8.) | ![]() |
Real Madrid (2.) | 0:2 |
|
Thu 03/02/2022 | ![]() |
Athletic Club | ![]() |
Real Madrid | 1:0 |
|
Sun 16/01/2022 | ![]() |
Athletic Club | ![]() |
Real Madrid | 0:2 |
|
Wed 22/12/2021 | ![]() |
Athletic Club (9.) | ![]() |
Real Madrid (1.) | 1:2 |
Age: 43 Years
Appointed: 13/01/2026
Contract expires: 30/06/2027
Success rate as coach: 1.93 PPM
Appointed: 13/01/2026
Contract expires: 30/06/2027
Success rate as coach: 1.93 PPM
Age: 62 Years
Appointed: 01/07/2022
Contract expires: 30/06/2026
Success rate as coach: 1.77 PPM
Appointed: 01/07/2022
Contract expires: 30/06/2026
Success rate as coach: 1.77 PPM
| Surname: | Kylian Mbappé |
|---|---|
| Date of birth: | 20/12/1998 |
| Place of birth: |
Paris |
| Age: | 27 |
| Citizenship: |
France
![]() |
| Height: | 1,80 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €200.00m |
| Joined: | 01/07/2024 |
| Contract expires: | 30/06/2029 |
| Position: | Centre-Forward |
| Player agent: | Relatives |
| Current National player: |
France
|
Current market value:€200.00m
| Surname: | Nico Williams |
|---|---|
| Date of birth: | 12/07/2002 |
| Place of birth: |
Pamplona |
| Age: | 23 |
| Citizenship: |
Spain
![]() |
| Height: | 1,81 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €50.00m |
| Joined: | 01/07/2021 |
| Contract expires: | 30/06/2035 |
| Position: | Left Winger |
| National player: |
Spain
|
Current market value:€50.00m
Transfer income/expenditure
Table LaLiga
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Barcelona ![]() |
37 | 61 | 94 |
| 2 | ![]() |
Real Madrid |
37 | 40 | 83 |
| 3 | ![]() |
Villarreal | 37 | 22 | 69 |
| 4 | ![]() |
Atlético | 37 | 22 | 69 |
| 5 | ![]() |
Real Betis | 37 | 10 | 57 |
| 6 | ![]() |
Celta de Vigo | 37 | 4 | 51 |
| 7 | ![]() |
Getafe | 37 | -7 | 48 |
| 8 | ![]() |
Rayo Vallecano | 37 | -4 | 47 |
| 9 | ![]() |
Valencia | 37 | -11 | 46 |
| 10 | ![]() |
Real Sociedad | 37 | -2 | 45 |
| 11 | ![]() |
Espanyol | 37 | -12 | 45 |
| 12 | ![]() |
Athletic Club | 37 | -13 | 45 |
| 13 | ![]() |
Alavés | 37 | -11 | 43 |
| 14 | ![]() |
Sevilla FC | 37 | -13 | 43 |
| 15 | ![]() |
CA Osasuna | 37 | -5 | 42 |
| 16 | ![]() |
Elche CF | 37 | -8 | 42 |
| 17 | ![]() |
Levante |
37 | -13 | 42 |
| 18 | ![]() |
Girona | 37 | -16 | 40 |
| 19 | ![]() |
RCD Mallorca | 37 | -13 | 39 |
| 20 | ![]() |
Real Oviedo | 37 | -31 | 29 |
Overall balance LaLiga
Draws
37
Missing players
Real Madrid
Éder Militão (Muscle injury), Rodrygo (Cruciate ligament tear), Ferland Mendy (Tendon rupture)
Athletic Bilbao
Beñat Prados (Cruciate ligament tear), Nico Williams (Hamstring injury)
Éder Militão (Muscle injury), Rodrygo (Cruciate ligament tear), Ferland Mendy (Tendon rupture)
Athletic Bilbao
Beñat Prados (Cruciate ligament tear), Nico Williams (Hamstring injury)
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
23 | |||
|
|
20 | |||
|
|
17 | |||
|
|
15 | |||
|
|
14 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 24/25 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 20/21 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 02/03 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 97/98 |
|
|
|
€900k | |||||
| 97/98 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 97/98 |
|
|
|
€6.01m | |||||
| 93/94 |
|
|
|
€2.30m | |||||
| 91/92 |
|
|
|
€300k | |||||
| 74/75 |
|
|
|
€12k | |||||
| 54/55 |
|
|
|
? | |||||
| 44/45 |
|
|
|
? | |||||
| 1929/30 |
|
|
|
? | |||||
| 1929/30 |
|
|
|
? | |||||
| 1929/30 |
|
|
|
? | |||||
| 1927/28 |
|
|
|
? |
















































