Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 10 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Fri 03/10/2025 | ![]() |
CA Osasuna (13.) | ![]() |
Getafe (8.) | 2:1 |
|
Sun 16/03/2025 | ![]() |
CA Osasuna (14.) | ![]() |
Getafe (13.) | 1:2 |
|
Sat 05/10/2024 | ![]() |
Getafe (15.) | ![]() |
CA Osasuna (5.) | 1:1 |
|
Sun 21/01/2024 | ![]() |
CA Osasuna (12.) | ![]() |
Getafe (10.) | 3:2 |
|
Sun 17/09/2023 | ![]() |
Getafe (14.) | ![]() |
CA Osasuna (9.) | 3:2 |
|
Sun 28/05/2023 | ![]() |
Getafe (16.) | ![]() |
CA Osasuna (8.) | 2:1 |
|
Sun 18/09/2022 | ![]() |
CA Osasuna (4.) | ![]() |
Getafe (18.) | 0:2 |
|
Wed 11/05/2022 | ![]() |
CA Osasuna (9.) | ![]() |
Getafe (15.) | 1:1 |
|
Sun 19/12/2021 | ![]() |
Getafe (19.) | ![]() |
CA Osasuna (10.) | 1:0 |
|
Sat 03/04/2021 | ![]() |
CA Osasuna (13.) | ![]() |
Getafe (14.) | 0:0 |
Age: 62 Years
Appointed: 29/04/2023
Contract expires: 30/06/2026
Success rate as coach: 1.48 PPM
Appointed: 29/04/2023
Contract expires: 30/06/2026
Success rate as coach: 1.48 PPM
Age: 40 Years
Appointed: 01/07/2025
Contract expires: 30/06/2027
Success rate as coach: 1.38 PPM
Appointed: 01/07/2025
Contract expires: 30/06/2027
Success rate as coach: 1.38 PPM
| Surname: | Mario Martín |
|---|---|
| Date of birth: | 05/03/2004 |
| Place of birth: |
Sonseca |
| Age: | 22 |
| Citizenship: |
Spain
![]() |
| Height: | 1,77 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €10.00m |
| Joined: | 29/07/2025 |
| Contract expires: | 30/06/2026 |
| Position: | Defensive Midfield |
| Player agent: | Best of You |
Current market value:€10.00m
| Surname: | Víctor Muñoz |
|---|---|
| Date of birth: | 13/07/2003 |
| Place of birth: |
Barcelona |
| Age: | 22 |
| Citizenship: |
Spain
![]() |
| Height: | 1,73 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €20.00m |
| Joined: | 11/07/2025 |
| Contract expires: | 30/06/2030 |
| Position: | Left Winger |
| Player agent: | Niagara Sports Company |
| Current National player: |
Spain
|
Current market value:€20.00m
Transfer income/expenditure
Table LaLiga
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Barcelona ![]() |
37 | 61 | 94 |
| 2 | ![]() |
Real Madrid |
37 | 40 | 83 |
| 3 | ![]() |
Villarreal | 37 | 22 | 69 |
| 4 | ![]() |
Atlético | 37 | 22 | 69 |
| 5 | ![]() |
Real Betis | 37 | 10 | 57 |
| 6 | ![]() |
Celta de Vigo | 37 | 4 | 51 |
| 7 | ![]() |
Getafe | 37 | -7 | 48 |
| 8 | ![]() |
Rayo Vallecano | 37 | -4 | 47 |
| 9 | ![]() |
Valencia | 37 | -11 | 46 |
| 10 | ![]() |
Real Sociedad | 37 | -2 | 45 |
| 11 | ![]() |
Espanyol | 37 | -12 | 45 |
| 12 | ![]() |
Athletic Club | 37 | -13 | 45 |
| 13 | ![]() |
Alavés | 37 | -11 | 43 |
| 14 | ![]() |
Sevilla FC | 37 | -13 | 43 |
| 15 | ![]() |
CA Osasuna | 37 | -5 | 42 |
| 16 | ![]() |
Elche CF | 37 | -8 | 42 |
| 17 | ![]() |
Levante |
37 | -13 | 42 |
| 18 | ![]() |
Girona | 37 | -16 | 40 |
| 19 | ![]() |
RCD Mallorca | 37 | -13 | 39 |
| 20 | ![]() |
Real Oviedo | 37 | -31 | 29 |
Overall balance LaLiga
Draws
12
Missing players
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
5 | |||
|
|
3 | |||
|
|
3 | |||
|
|
2 | |||
|
|
2 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21/22 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 20/21 |
|
|
|
€3.00m | |||||
| 19/20 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 19/20 |
|
|
|
€2.00m | |||||
| 18/19 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 17/18 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 13/14 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 12/13 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 11/12 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 05/06 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 03/04 |
|
|
|
? | |||||
| 02/03 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 01/02 |
|
|
|
? |










































