User's formations
Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 10 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Sat 25/10/2025 | ![]() |
Brentford (13.) | ![]() |
Liverpool (4.) | 3:2 |
|
Sat 18/01/2025 | ![]() |
Brentford (11.) | ![]() |
Liverpool (1.) | 0:2 |
|
Sun 25/08/2024 | ![]() |
Liverpool (3.) | ![]() |
Brentford (6.) | 2:0 |
|
Sat 17/02/2024 | ![]() |
Brentford (14.) | ![]() |
Liverpool (2.) | 1:4 |
|
Sun 12/11/2023 | ![]() |
Liverpool (3.) | ![]() |
Brentford (9.) | 3:0 |
|
Sat 06/05/2023 | ![]() |
Liverpool (5.) | ![]() |
Brentford (9.) | 1:0 |
|
Mon 02/01/2023 | ![]() |
Brentford (9.) | ![]() |
Liverpool (5.) | 3:1 |
|
Sun 16/01/2022 | ![]() |
Liverpool (2.) | ![]() |
Brentford (14.) | 3:0 |
|
Sat 25/09/2021 | ![]() |
Brentford (9.) | ![]() |
Liverpool (2.) | 3:3 |
|
Sat 18/03/1989 | ![]() |
Liverpool | ![]() |
Brentford | 4:0 |
Age: 45 Years
Appointed: 01/07/2025
Contract expires: 30/06/2032
Success rate as coach: 1.52 PPM
Appointed: 01/07/2025
Contract expires: 30/06/2032
Success rate as coach: 1.52 PPM
| Surname: | Florian Wirtz |
|---|---|
| Date of birth: | 03/05/2003 |
| Place of birth: |
Pulheim |
| Age: | 23 |
| Citizenship: |
Germany
![]() |
| Height: | 1,77 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €110.00m |
| Joined: | 01/07/2025 |
| Contract expires: | 30/06/2030 |
| Position: | Attacking Midfield |
| Player agent: | Relatives |
| Current National player: |
Germany
|
Current market value:€110.00m
| Surname: | Igor Thiago |
|---|---|
| Date of birth: | 26/06/2001 |
| Place of birth: |
Gama |
| Age: | 24 |
| Citizenship: |
Brazil
![]() |
| Height: | 1,91 m |
| Foot: | right |
| Market value: | €50.00m |
| Joined: | 01/07/2024 |
| Contract expires: | 30/06/2031 |
| Position: | Centre-Forward |
| Player agent: | HN80 Sports |
| Current National player: |
Brazil
|
Current market value:€50.00m
Transfer income/expenditure
Table Premier League
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Arsenal | 37 | 43 | 82 |
| 2 | ![]() |
Man City | 37 | 43 | 78 |
| 3 | ![]() |
Man Utd | 37 | 16 | 68 |
| 4 | ![]() |
Aston Villa | 37 | 6 | 62 |
| 5 | ![]() |
Liverpool |
37 | 10 | 59 |
| 6 | ![]() |
Bournemouth | 37 | 4 | 56 |
| 7 | ![]() |
Brighton | 37 | 9 | 53 |
| 8 | ![]() |
Chelsea |
37 | 7 | 52 |
| 9 | ![]() |
Brentford | 37 | 3 | 52 |
| 10 | ![]() |
Sunderland | 37 | -7 | 51 |
| 11 | ![]() |
Newcastle | 37 | 0 | 49 |
| 12 | ![]() |
Everton | 37 | -2 | 49 |
| 13 | ![]() |
Fulham | 37 | -6 | 49 |
| 14 | ![]() |
Leeds |
37 | -4 | 47 |
| 15 | ![]() |
Crystal Palace |
37 | -9 | 45 |
| 16 | ![]() |
Nott'm Forest | 37 | -3 | 43 |
| 17 | ![]() |
Tottenham |
37 | -10 | 38 |
| 18 | ![]() |
West Ham | 37 | -22 | 36 |
| 19 | ![]() |
Burnley | 37 | -37 | 21 |
| 20 | ![]() |
Wolves | 37 | -41 | 19 |
Overall balance Premier League
Draws
1
Missing players
Liverpool FC
Alisson (Hamstring injury), Wataru Endo (Ankle ligament tear), Alexander Isak (muscular problems), Jeremie Frimpong (Muscle injury), Giovanni Leoni (Cruciate ligament tear), Conor Bradley (Knee surgery), Hugo Ekitiké (Achilles tendon rupture)
Brentford FC
Antoni Milambo (Cruciate ligament tear), Fábio Carvalho (Cruciate ligament tear)
Alisson (Hamstring injury), Wataru Endo (Ankle ligament tear), Alexander Isak (muscular problems), Jeremie Frimpong (Muscle injury), Giovanni Leoni (Cruciate ligament tear), Conor Bradley (Knee surgery), Hugo Ekitiké (Achilles tendon rupture)
Brentford FC
Antoni Milambo (Cruciate ligament tear), Fábio Carvalho (Cruciate ligament tear)
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
7 | |||
|
|
5 | |||
|
|
5 | |||
|
|
3 | |||
|
|
3 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 |
|
|
|
€14.80m | |||||
| 25/26 |
|
|
|
? | |||||
| 25/26 |
|
|
|
? | |||||
| 24/25 |
|
|
|
€23.60m | |||||
| 24/25 |
|
|
|
€23.40m | |||||
| 23/24 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 20/21 |
|
|
|
? | |||||
| 19/20 |
|
|
|
? | |||||
| 15/16 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 14/15 |
|
|
|
? | |||||
| 13/14 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 63/64 |
|
|
|
€6k |














































Premier League





