User's formations
Facts & figures compared
| Total market value | |
| ø-Market value | |
| ø-Age | |
| National team players | |
| Youth national team players | |
| Foreigners | |
| Club members | |
Last 10 meetings
| Competition | Date | Home team | Away team | Result | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Sun 11/01/2026 | ![]() |
Man Utd | ![]() |
Brighton | 1:2 |
|
Sat 25/10/2025 | ![]() |
Man Utd (9.) | ![]() |
Brighton (10.) | 4:2 |
|
Sun 19/01/2025 | ![]() |
Man Utd (12.) | ![]() |
Brighton (9.) | 1:3 |
|
Sat 24/08/2024 | ![]() |
Brighton (1.) | ![]() |
Man Utd (7.) | 2:1 |
|
Sun 19/05/2024 | ![]() |
Brighton (10.) | ![]() |
Man Utd (8.) | 0:2 |
|
Sat 16/09/2023 | ![]() |
Man Utd (10.) | ![]() |
Brighton (6.) | 1:3 |
|
Thu 04/05/2023 | ![]() |
Brighton (6.) | ![]() |
Man Utd (3.) | 1:0 |
|
Sun 23/04/2023 | ![]() |
Brighton | ![]() |
Man Utd | 6:7 on pens |
|
Sun 07/08/2022 | ![]() |
Man Utd (3.) | ![]() |
Brighton (6.) | 1:2 |
|
Sat 07/05/2022 | ![]() |
Brighton (10.) | ![]() |
Man Utd (6.) | 4:0 |
Age: 33 Years
Appointed: 01/07/2024
Contract expires: 30/06/2029
Success rate as coach: 1.63 PPM
Appointed: 01/07/2024
Contract expires: 30/06/2029
Success rate as coach: 1.63 PPM
Age: 44 Years
Appointed: 13/01/2026
Contract expires: 30/06/2028
Success rate as coach: 1.65 PPM
Appointed: 13/01/2026
Contract expires: 30/06/2028
Success rate as coach: 1.65 PPM
| Surname: | Carlos Baleba |
|---|---|
| Date of birth: | 03/01/2004 |
| Place of birth: |
Douala |
| Age: | 22 |
| Citizenship: |
Cameroon
![]() |
| Height: | 1,79 m |
| Foot: | left |
| Market value: | €55.00m |
| Joined: | 29/08/2023 |
| Contract expires: | 30/06/2028 |
| Position: | Defensive Midfield |
| National player: |
Cameroon
|
Current market value:€55.00m
| Surname: | Bryan Mbeumo |
|---|---|
| Date of birth: | 07/08/1999 |
| Place of birth: |
Avallon |
| Age: | 26 |
| Citizenship: |
Cameroon
![]() |
| Height: | 1,71 m |
| Foot: | left |
| Market value: | €80.00m |
| Joined: | 21/07/2025 |
| Contract expires: | 30/06/2030 |
| Position: | Right Winger |
| Player agent: | ESN |
| Current National player: |
Cameroon
|
Current market value:€80.00m
Transfer income/expenditure
Table Premier League
| # | Club | Matches | +/- | Pts | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Arsenal | 37 | 43 | 82 |
| 2 | ![]() |
Man City | 37 | 43 | 78 |
| 3 | ![]() |
Man Utd | 37 | 16 | 68 |
| 4 | ![]() |
Aston Villa | 37 | 6 | 62 |
| 5 | ![]() |
Liverpool |
37 | 10 | 59 |
| 6 | ![]() |
Bournemouth | 37 | 4 | 56 |
| 7 | ![]() |
Brighton | 37 | 9 | 53 |
| 8 | ![]() |
Chelsea |
37 | 7 | 52 |
| 9 | ![]() |
Brentford | 37 | 3 | 52 |
| 10 | ![]() |
Sunderland | 37 | -7 | 51 |
| 11 | ![]() |
Newcastle | 37 | 0 | 49 |
| 12 | ![]() |
Everton | 37 | -2 | 49 |
| 13 | ![]() |
Fulham | 37 | -6 | 49 |
| 14 | ![]() |
Leeds |
37 | -4 | 47 |
| 15 | ![]() |
Crystal Palace |
37 | -9 | 45 |
| 16 | ![]() |
Nott'm Forest | 37 | -3 | 43 |
| 17 | ![]() |
Tottenham |
37 | -10 | 38 |
| 18 | ![]() |
West Ham | 37 | -22 | 36 |
| 19 | ![]() |
Burnley | 37 | -37 | 21 |
| 20 | ![]() |
Wolves | 37 | -41 | 19 |
Overall balance Premier League
Draws
0
Missing players
Brighton & Hove Albion
Kaoru Mitoma (Hamstring injury), Adam Webster (Cruciate ligament injury), Diego Gómez (Knee injury), Stefanos Tzimas (Cruciate ligament tear)
Manchester United
Matthijs de Ligt (Back injury), Benjamin Sesko (Calf injury)
Kaoru Mitoma (Hamstring injury), Adam Webster (Cruciate ligament injury), Diego Gómez (Knee injury), Stefanos Tzimas (Cruciate ligament tear)
Manchester United
Matthijs de Ligt (Back injury), Benjamin Sesko (Calf injury)
Top fixture-goal scorers
| Player | Club | Goals | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
|
7 | |||
|
|
5 | |||
|
|
5 | |||
|
|
4 | |||
|
|
3 |
Transfers between each other
These players were transferred directly between the two teams.
| Season | Player | From | To | Fee | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23/24 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 21/22 |
|
|
|
? | |||||
| 15/16 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 13/14 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 12/13 |
|
|
|
free transfer | |||||
| 05/06 |
|
|
|
loan transfer | |||||
| 80/81 |
|
|
|
? | |||||
| 70/71 |
|
|
|
? | |||||
| 66/67 |
|
|
|
? | |||||
| 60/61 |
|
|
|
? | |||||
| 48/49 |
|
|
|
? | |||||
| 1929/30 |
|
|
|
? | |||||
| 1905/06 |
|
|
|
? |














Post your formation now


































